SubscribeОтримувати новини щодня!

Міжнародне співробітництво Рівненського державного гуманітарного університету

Впродовж 2016 року Рівненським державним гуманітарним університетом було підписано низку угод про співпрацю та партнерство з наступними європейськими закладами: Академією імені Яна Длугоша в Ченстохові (Польща) та Академією Поморською в Слупську (Польща), Політехнікою Любельською (Польща), Економічним університетом у Братиславі (Словаччина), Академією мистецтв у Щецині (Польща), громадською організацією «East European Cluster» (м. Бидгощ, Польща), а також продовжено угоди з Університетом Ренн 2 (Rennes 2) та Університетом Віа Доміція  (Via Domitia) міста Перпіньян (Франція).

Продовжується навчання за програмою «Подвійний диплом» між педагогічним факультетом РДГУ (декан проф. Сілков В.В.) та WSG (Вища Школа Економічна, м. Бидгощ, Польща); факультетом іноземної філології РДГУ (декан проф. Ніколайчук Г.І.) та WSL (Вища Школа Лінгвістична, м. Ченстохова, Польща).

12 9 001

Стажування та академічні обміни

13-14 січня 2017 року делегація РДГУ активно працювала у стінах Факультету Музики Жешувського університету. При зустрічі з деканом факультету проф. Мірославом Димоном досягнуто домовленості про стажування 11 викладачів та 4 студентів ІМ РДГУ на базі ФМ Жешувського університету. Крім того було подано спільний проект у програмі ERASMUS+ на 2017-2018 н.р.

жешув2

21-25 листопада 2016 року делегація науковців РДГУ на чолі з проректором проф. Пелех Ю.В. відвідала з робочою поїздкою ВНЗ-партнери, провідні університети Республіки Польща. В рамках візиту до Жешувського університету та Академії Яна Длугоша досягнуто домовленості про семестрові стажування студентів РДГУ з подальшим впровадженням програми «Подвійний диплом». Красномовним свідченням цієї тісної і плідної співпраці стало залучення педагогічним факультетом РДГУ (декан проф. Сілков В.В., зав. кафедри проф. Колупаєва Т.Є.)  та історико-соціологічним факультетом (декан доц.. Шеретюк В. М.) більше 40 українських студентів до семестрового стажування в Академії  Яна Длугоша в Польщі.

4 7

В жовтні 2016 року факультетом іноземної філології РДГУ (декан проф. Ніколайчук Г.І.) було організовано поїздку до Франції у рамках програми міжуніверситетського обміну (Університет Віа Доміція м. Перпіньян).

Триває співпраця з Німецькою службою академічних обмінів ( DAAD), яка в жовтні 2016 р. надала студентам факультету іноземної філології можливість пройти online-тестування та отримати стипендію на навчання в одному з вузів Німеччини.

Для розширення можливостей вивчення англійської мови як іноземної студентами з метою покращення навичок володіння англійською мовою, вдосконалення рівня професійної майстерності викладачів шляхом оволодіння сучасними концепціями та технологіями викладання англійської мови до РДГУ в 2016 р. завітала на стажування студентка магістратури (Master 2) університету Париж 5 (Paris 5) Ліза Робіше (Lisa Robichet).

Професор кафедри менеджменту А. О. Князевич захистила докторську дисертацію на тему «Формування та функціонування інноваційної інфраструктури України» за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством в Болгарії. Їй було присуджено науковий ступінь «Доктор наук» Європейського Союзу.

Міжнародний кластер East European Cluster надав хороші практичні можливості для навчання та стажування в різних освітніх галузях. Завдяки активній позиції декана психолого-природничого факультету доц. Павелківа В.Р. та доцента кафедри екології Романіва А. С. зараз стажування на підприємствах Польщі проходять 3 студента факультету.

  14963153_822153607926635_7928958866579045381_n 14947407_822153501259979_4159284326818848083_n

Грантові програми

21-25 листопада 2016 р. в рамках реалізації українсько-польського грантового проекту «Молоді та креативні – креативні індустрії для взаємодії української та польської молоді» делегація студентів РДГУ очолювана проф. зав. кафедри теорії та методики фізичного виховання Кіндратом В.К. та доц. кафедри культурології та музеєзнавства Казначеєвою Л.М. відвідала Університет економіки (WSG) в м. Бидгощ. Проект був спрямований на зміцнення міжкультурного діалогу, розповсюдження європейських цінностей і досвіду євроатлантичної співпраці і включав в себе організацію воркшопів, екскурсії, дебати на тему історії та культури України та Польщі.

  img_0009 img_0008

%d0%ba5 %d0%ba2

 Вагомим здобутком стало долучення викладачів факультету іноземної філології (заступник декана з виховної роботи Білоус Т. М. та зав. кафедри міжкультурної комунікації та світової літератури проф. Пелех Л. Р.) до програми Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку «Active Citizens» (5-9 грудня 2016 р.), що орієнтована на формування лідерського потенціалу в соціальній сфері та покликана сприяти розвитку навичок міжкультурного діалогу й соціальної відповідальності. Один із двох проектів, поданих робочою групою факультету іноземної філології РДГУ (проф. Пелех Л. Р. , доц. Білоус Т. М. , доц. Константинова О. В. , доц. Матчук А. Л., Воронкевич Ю. ), було відібрано Британською Радою в Україні

брит рада

 

Співпраця із закордонними представництвами в Україні

Активно триває півпраця з закордонними представництвами в Україні. Упродовж року університет (факультет іноземної філології) кількаразово відвідали представники Посольства Франції в Україні ( аташе Сільвен Ріголлє та аташе Фабрис Пето). Вони окреслили пріоритетні напрями співпраці посольства з РДГУ і запропонували допомогу у реалізації освітніх проектів.

wp_20161208_11_07_38_pro1 wp_20161208_10_05_53_pro1

 До Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку на прохання Генерального Консула пана Кшиштофа Савіцкі університет направив детальний звіт про співпрацю із ВНЗ Польщі з метою відкриття Польського культурного центру в РДГУ та подання фінансової допомоги на розвиток партнерських взаємовідносин.

Навчання іноземних громадян

На факультетах університету у цьому році навчаються іноземні громадяни:  з Лівії та Азербайджану (факультет математики та інформатики, педагогічний факультет), Азербайджану (психолого-природничий факультет), Туркменістану і Туреччини (факультет іноземної філології), Ізраїлю (Інститут мистецтв).

 03

 лівія

Стратегічний розвиток університету – це подальша тісна співпраця в міжнародній науковій діяльності. У зв’язку з цим нещодавно було відкрито спеціальність 055 “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії”.

Конференції та участь в міжнародних заходах

Протягом 2016 р. в стінах РДГУ відбулося чимало наукових заходів: XI Міжнародна науково–практична конференція студентів та молодих науковців „Наука, освіта, суспільство очима молодих”; ІV Андріївські читання (Міжнародна науково-практична конференція) «Ідея Помісної Православної Церкви в Україні: проблеми і перспективи», Міжнародна науково-практична конференція «Психологічні аспекти вікової генези особистості: пошук, інновації, ресурс», VІ Міжнародна наукова конференція молодих науковців, аспірантів, здобувачів «Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії».

23-29 лютого 2016 року в межах профорієнтаційної роботи відбулась поїздка до Польщі колективу сучасного танцю „Неоданс” кафедри хореографії художньо-педагогічного факультету РДГУ. Колектив, у складі студентів кафедри, на чолі з викладачем Лобан Т.Й., ознайомив учнів, викладачів та гостей навчальних закладів міст Horynec Zdruj, Tarnow, Oswiecim зі змістовною концертною програмою.

– 18 березня 2016 року студенти історико-соціологічного, педагогічного факультетів та факультету іноземної філології підчас зустрічі „Freedom style” прослухали лекції професора Маямського університету Маркуса Джоуба на теми „Свобода та вплив християнства на формування уряду США”, „Статистика”, „Розробка даних”.

– 23 березня 2016 року історико-соціологічний факультет спільно з представниками громадської організації „Всеукраїнське молодіжне спілкування” організував зустріч студентів та викладачів університету, на якій гості з Південної Кореї прочитали лекції щодо духовного виховання та спеціальні лекції „Уроки життєвого успіху”.

В 2017 році в університеті заплановано провести низку наукових заходів, серед яких: Міжнародна конференція «Сучасні проблеми математичного моделювання та обчислювальні методи»; Міжнародна науково-практична конференція (V Андріївські читання) «Християнство в Україні: історія, культура, сучасність в контексті суспільно-політичних трансформацій (до 500-річчя Реформації)»; Х Міжнародна науково-практична конференція «Психологічні основи здоров’я, освіти, науки та самореалізації молоді»; Міжнародна науково-практична конференція «Рання підтримка розвитку дітей з особливими потребами»; ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Теоретичні та прикладні аспекти розвитку біологічної науки»; І Міжнародні педагогічні читання «Актуальні проблеми дошкільної освіти» пам’яті професора Т.І. Поніманської; Друга Міжнародна  науково-практична конференція «Актуальні проблеми літературознавчої термінології».